Які бувають бокси для електророзподільної апаратури?
Центральний елемент будь-якої енергетичної установки — електрощитове обладнання. Воно відповідає за подачу струму до конкретних споживачів, забезпечення необхідного рівня безпеки, легкий доступ до апаратури для діагностики, а також контроль кількісних показників. Розглянемо, яким буває подібне обладнання.

Поверхові щити
Їх зазвичай встановлюють у багатоквартирних житлових будинках, трохи рідше — в офісних центрах. Корпуси поверхових щитів стандартизовані, що робить їх доступними та зручними у монтажі. Вибираючи їх, варто звернути увагу на такі характеристики:
- кількість споживачів (квартир, кабінетів, ліній);
- можливість під’єднання до одно- чи трифазної мережі;
- максимально допустиме навантаження;
- наявність окремих відсіків для лічильників і низьковольтного обладнання;
- спосіб доступу до облікових приладів.
Промислові розподільні пристрої
Сфера застосування таких пристроїв — великі підприємства, будівельні майданчики, кар’єри тощо. За конструкцією вони схожі на поверхові щити, але здатні витримувати набагато більші навантаження. Промислові розподільні пристрої, як правило, під’єднують напряму до силового трансформатора, тому вони розраховані на напругу в кілька тисяч вольтів. До їхніх особливостей належать:
- збільшені розміри для розводки кабелів у товстій ізоляції;
- <потовщений метал, здатний витримувати сильні удари;
- порошкове фарбування з потужними антикорозійними властивостями та захистом від впливу хімікатів;
- <безпечний доступ до основних елементів контролю й діагностики — вони можуть бути як вбудовані в бокс, так і винесені на спеціальний пульт.
Окремі силові щитки
Призначені для під’єднання окремих потужних споживачів чи невеликих груп техніки, об’єднаних за спільною ознакою — призначенням, функціоналом тощо. Споживачам доступне електрощитове обладнання «Генезис», яке можна використовувати разом із такою технікою:
- потужними обігрівачами;
- системами кондиціонування повітря;
- установками освітлення;
- насосними й фільтраційними станціями для води.
Бокси автоматичного введення резерву
Призначені для під’єднання допоміжного джерела енергопостачання в разі зникнення струму в основній лінії. Виконують перемикання протягом кількох секунд чи навіть мілісекунд, що дає змогу уникнути вимкнення важливої техніки — серверів, медичного обладнання, промислових холодильних установок тощо.

Бокси автоматичного введення резерву містять електронну плату керування та контактори, які з’єднують відповідні електричні ланцюги. Найчастіше їх використовують разом із генераторами, хоча існують й спеціалізовані моделі, призначені для під’єднання до акумуляторів високої місткості.